Irák

Irák

Výzva na podporu utečencov v severnom Iraku

Drahí priatelia,
zo správ sa dozvedáme o neuveriteľnom utrpení kresťanov i moslimov, ktorí sa v severnom Iraku dostali pod nadvládu Islamského štátu. Tisíce z nich utiekli, aby si zachránili holé životy.

1,2 milióna ľudí ušlo do Kurdistanu. Ich situácia je skutočne veľmi ťažká, nie len pre ženy a deti, ale aj pre otcov rodín. Verejné popravy mužov, znásilňovanie žien sú na dennom poriadku. Pod hrozbou mučenia a zabitia sú kresťania nútení zrieknuť sa viery v Ježiša Krista a moslimovia zase obrátiť sa na radikálnu formu islamu, ktorú hlása IS. Mnohým sa ledva podarilo utiecť takmer len s tým, čo mali na sebe.

Pomocou prostriedkov, ktoré sme vyzbierali na účte Nadačného fondu milosť, máme možnosť aspoň na diaľku zasiahnuť priamo uprostred bojov. Z bezpečnostných dôvodov nemôžeme zverejniť všetky detaily. Ale pomocou organizácie Feed The Hungry a Terry Law Ministries môžeme pomôcť trpiacim utečencom v blízkosti mesta Erbil na severe Iraku v oblasti Kurdistanu.

Práve teraz je na ceste dvadsať metrový kontajner plný fazule, múky a základných hygienických potrieb. Je to približne 20 ton potravy, ktorá pri prerozdelení na 10 kg vrecia zásobí 2.000 rodín na 3 – 4 týždne.

Naši partneri by radi poslali do severného Iraku ďalších 5 kontajnerov jedla, prikrývok a  kojeneckej stravy. Nákup obsahu a doprava jedného kontajnera stojí približne 10.500,- Euro (280.000,- Kč). To znamená, že za 5,20 Euro (140,- Kč) dostane jeden človek prikrývku a stravu na mesiac, čo bude pre 2.000 ľudí. Ak by sme za Nadačný fond milosť vedeli poslať 2 kontajnery, bolo by to skvelé.

Tak ako aj v iných projektoch a v tomto projekte sa nestaráme iba o fyzické potreby ľudí, ale spolu s materiálnou pomocou, poskytujeme aj duchovnú pomoc formou kázania evanjelia.

Pokiaľ sa chcete pridať a pomôcť zachraňovať životy utečencov v Iraku, zašlite, prosím, svoj dar na účet NF Milosť.

Ďakujeme za Vašu pomoc.
Za Nadačný fond milosť, Jaroslava Marcineková

Aktuality z podpory v Irbilu.

Irbíl