Kisima Trust 2019

Kisima Trust 2019

Už od roku 2017 podporujeme projekt Kisima Trust v Keni v Africe. Za obdržené finanční dary byla postavena multifunkční budova a úspěšně se započalo s udržitelným zemědělstvím v nelehkých afrických podmínkách. Dnes bylo odesláno dalších 1000 € na podporu jedné z oblastí projektu – včelařství. Přinášíme report od místního zpravodaje…

 

Poďakovanie za finančnú podporu a modlitby

KISIMA TRUST charita pomaly napreduje a každý rok sme o krôčik silnejší. Všetka naša práca je taktiež zdokumentovaná priloženými fotkami. V Agrikultúre aj naďalej pomáhame mnohým ľudom, ale hlavne vdovám s deťmi. Robíme časté tréningy pre našich ľudí, pomáhame im prakticky, či už je to na poli – kopať, vytrhávať zelinu, zberať úrodu, ale aj s výučbou. Čiastky z úrody, ktorú vypestujeme potom rozdeľujeme rodinám. Tento rok sme začali organizovať pre naše rodiny rôzne školenia. Dňa 7. mája sme zorganizovali tréning na podporu “ORGANIC farmingu”. Ohlasy od členov našej charity po tréningu boli veľmi pozitívne. Tréning bol zorganizovaný za pomoci Pastora z Tanzánie.

Ochrana životného prostredia

Životné prostredie je všetko, čo vytvára prirodzené podmienky pre existenciu organizmov vrátane človeka. Aby sa udržala a zlepšila rovnováha jednotlivých zložiek životného prostredia, musíme ich chrániť pred škodlivými zásahmi a vplyvmi. Toto je niečo, čo berieme ako charita veľmi seriózne a vážne. Ľudia v okolí používajú stromy/kríky na prípravu ohňa, na ktorom si potom vedia pripraviť jedlo. Nathan za pomoci ľudí z charity zriadil škôlku, kde pestujeme klíčky a tie potom sadíme do nášho okolia. Týmto sa snažíme zlepšiť negatívny vplyv ľudskej aktivity na prírodu. Takto chránime prírodu a tým aj ľudí, ktorí tu žijú. V prírode je budúcnosť pre ďalšie generácie. Pomáhame im prakticky uchovávať vegetáciu tým, že vysádzame veľké množstvo stromov.

Výtvarné umenie s deťmi, maľovanie, kreslenie…..

Výtvarné umenie je jedna z hlavných aktivít, ktoré sme vytvorili pre našich najmenších a snažíme sa ju stále vylepšovať. Ako vidieť z obrázkov, deti sú prenesmierne šťastné. Počas našich stretnutí dávame vždy deťom aj teplý čaj a jedlo. Pre naše deti je to deň v týždni, keď vedia byť sami sebou a tešiť sa z maličkostí, akou je kreslenie. Postupne by sme chceli pre deti vybudovať v jednej časti domu malú knižnicu, kde by vedeli chodiť relaxovať a čítať knihy. Vyhliadky na zabezpečenie kníh pre deti viacerých vekových kategórií sú veľmi dobré a verím, že tento projekt zorganizujeme čoskoro.

Včelárstvo

Včelárstvo je neoddeliteľnou časťou našej charity. Jeho veľký význam je najmä v opeľovaní ovocných stromov, bobuľovín a lesných kultúr. Okrem opeľovacej činnosti včiel je veľkým prínosom pre naše rodiny produkcia medu, vosku, včelej materskej kašičky, peľu a propolisu. Tieto produkty majú veľký význam pre výživu našich rodín. Včelárenie má veľký význam aj z hľadiska správneho využívania času. Naši “včelári” pracujú v prírode na čerstvom vzduch, kde sa psychicky odpútajú od starosti všedného života, čo blahodarne vplýva na zdravie. Nathan zabezpečil z Nairobi veľmi ekonomické, ale aj efektívne úle pre včely, oblečenie a ďalšie nevyhnutné veci pre našu včelársku školu. Pred dvomi týždňami sme dali každému členovi Kisima Trust Charity nami vypestovaný, čerstvý a organický med. Postupne sme sa dostali do situácie, kedy máme zásoby medu. Med potom vieme distribuovať ľuďom, ktorí by inak vôbec nemali možnosť, alebo prístup k niečomu takému, ako je med.

Vlado

Fotogaléria 1

Fotogaléria 2


Komentáře jsou uzavřeny.